İzmir'e yakışan bir detay daha!
Didar DEMİRCİ

Didar DEMİRCİ

İzmir'e yakışan bir detay daha!

21 Ekim 2019 - 09:53

Dünya’da tanınmış bir dans markası olan, Türkiye’nin en güzel temsilcilerinden Anadolu Ateşi, artık İzmir’de ve kendi bünyesinde İzmirli dansçılar yetiştirmeye hazır olduğunun haberini aldığımda çok sevindim.

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’in yeni nesil AVM’si West Park’ta Anadolu Ateşi’nin yeni okulunun tanıtımı için bir organizasyon yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı etkinlikte,  İzmirlilerin ilgi ve alakası görülmeye değerdi.

Anadolu Ateşi’nin genç yetenekleri birbirinden estetik, nefes kesen dans gösterileriyle adeta İzmirlileri büyüledi.

Mustafa Erdoğan, uzun zamandan beri okul için bir yer aradıklarını ve en sonunda West Park’ta okul için uygun bir yer bulduklarını dile getirdi.

Bunları duyduğuma çok sevindim… Neden mi?

İzmir sanata, sanatçıya her zaman değer veren ve aynı zamanda sosyal olmayı seven bir şehir… İzmirli olmak demek aynı zamanda bir ressam, bir şair, bir dansçı ve daha fazlası olmak demek!

İzmir’de olmak, İzmir’in ruhunu yaşamak her insana iyi gelmiştir.

Dans konusuna gelince… Dans gerçekten kendini ifade etmenin, duyguyu karşıya yansıtmanın bambaşka bir hali...

Anadolu Ateşi de tam da bu iş için oluşmuş desem abartmış olmam… Bizim kültürümüzü tüm dünyaya en estetik ve büyüleyici bir şekilde sunan bir topluluk.

Ayrıca, Anadolu Ateşi Okullarının da her birinin ayrı senaryosu olduğunu öğrendim.-Mustafa Erdoğan’dan-

Bu beni ayrıca meraklandırdı. Belirli senaryolar belirleyerek, önemli tarihi olay ve efsaneleri dansla anlattıklarını belirttiğinde direk olarak İzmir’in senaryosunu sordum.

Daha belli olmadığını dile getirdi. Belirlenmesini dört gözle bekliyorum…

Kısa kesmem gerekirse İzmir’e yakışan bir girişim olmuş. Mustafa Erdoğan’a West Park’ın yöneticisi Mahmut Tan’a bir teşekkür etmek lazım diye düşünüyorum…

Ayrıca İzmirlilere de teşekkür etmek lazım… Çünkü Mustafa Beyin dediğine göre ne zaman İzmir’e gelseler hiç yalnız bırakılmamışlar. EE! Bu da İzmir farkı diyelim ve…

Hoş Geldin Anadolu Ateşi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar